Klub Generałów

XXVII Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego – wrzesień 2019 r.

Zgodnie z planem zamierzeń Klubu Generałów WP w dniu 4 września 2019 roku kilkunastu członków Klubu zwiedziło  XXVII Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego, który uznawany jest za największe i najważniejsze wydarzenie  tego typu w Europie Środkowo – Wschodniej.  Była to kolejna okazja do zapoznania się z najnowocześniejszym sprzętem oraz innowacyjnymi technologiami sektora zbrojeniowego.

Obejrzeliśmy  sprzęt i wyposażenie obejmujące wszystkie segmenty produkcji wojskowej (620 wystawców z 31 krajów). Niezwykle interesującym eksponatem była makieta (w skali 1:1) amerykańskiego samolotu F-35. Wśród innych eksponatów zaprezentowano m.in. śmigłowce uzbrojone i transportowe, bezpilotowe statki powietrzne różnych typów, czołgi i transportery opancerzone,  sprzęt wojsk inżynieryjnych, artyleryjskie i rakietowe systemy przeciwlotnicze, systemy rozpoznania oraz sprzęt i wyposażenie logistyczne.

Tradycją Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego od 2004 roku są wystawy narodowe. Krajem wiodącym tegorocznego MSPO były Stany Zjednoczone. Wystawa Narodowa USA była zorganizowana na powierzchni 1.500 m2, gdzie znajdowało się stanowisko Departamentu Obrony USA oraz szereg firm reprezentujących amerykański przemysł obronny.

W roku bieżącym również tradycyjnie, bo po raz 20. została zorganizowana  przez Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych przy współudziale Wojsk Lądowych i Żandarmerii Wojskowej wystawa Polskich Sił Zbrojnych przedstawiająca zasadnicze uzbrojenie i wyposażenie Wojska Polskiego,

Na zakończenie naszej  wizyty odbyło się spotkanie z prezesem Targów Kielce dr Andrzejem Mochoniem, na którym prezes Klubu gen. bryg. pil. Roman Harmoza podziękował gospodarzowi za miłe przyjęcie naszej grupy i stworzenie nam komfortowych warunków do zwiedzenia wystawy.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: 2019