Klub Generałów

30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – styczeń 2022 r.

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy prowadzi działalność w zakresie ochrony zdrowia polegającą na ratowaniu życia chorych osób, w szczególności dzieci oraz działanie na rzecz poprawy stanu ich zdrowia, jak również na rzecz promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej. W ciągu 29. Finałów WOŚP zebrała ponad 1,5 miliarda złotych, zakupiła i przekazała 66 150 różnych urządzeń do placówek ochrony zdrowia w całej Polsce.
W 2020 roku szacowano, że co piąta jednostka sprzętu w szpitalach pochodzi właśnie od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Celem 30. Finału WOŚP jest wsparcie okulistyki dziecięcej.
Oddziały okulistyki dziecięcej oraz wydzielone łóżka dziecięce w oddziałach okulistyki dla dorosłych działają w 25 ośrodkach w 17 miastach Polski. W całym kraju są poradnie okulistyki dziecięcej. Wszystkie one wymagają wyposażenia w nowoczesny sprzęt okulistyczny. Rokrocznie na oddziałach hospitalizowanych jest kilkanaście tysięcy pacjentów. Do najczęstszych przypadków – poza pogarszającą się ostrością wzroku – należą jaskra, zaćma, różnego rodzaju urazy, anomalie rozwojowe i nowotwory. Krótkowzroczność wśród dzieci i młodzieży przybiera charakter epidemii, co wiąże się głównie z nadmiernym korzystaniem z urządzeń elektronicznych…
Klub Generałów i Admirałów RP docenia szlachetność społecznej roli  Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w zakresie zakupów sprzętu medycznego dla ratowania zdrowia i życia Polek i Polaków.  W dniu 30-letniego jubileuszu grania WOŚP, Klub wspiera Orkiestrę kwotą 5 tysięcy złotych.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: 2022