Klub Generałów

MSPO XXIX – wrzesień 2021 r.

Wizyta na XXIX Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego

            Mimo narastającego, kolejnego etapu pandemii  w dniu 8 września 2021 roku grupa kilkunastu członków Klubu zwiedziła  XXIX Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego odbywający się tradycyjnie na terenie Targów Kielce.
Tegoroczna – ze względów oczywistych – nieco ograniczona  edycja MSPO to i tak ponad 400 wystawców z  27 krajów całego świata. Ekspozycję odwiedziło 14 oficjalnych delegacji zagranicznych reprezentujących  takie kraje jak  USA, Francja, Wielka Brytania, Czechy, Węgry, Korea, Ukraina, Estonia, Gruzja, Włochy, Norwegia, Litwa, Hiszpania i Zjednoczone Emiraty Arabskie. Obejrzało ją ponad 11 000 zwiedzających. W ramach targów odbyło się ponad 30 konferencji i seminariów.
Podczas naszej wizyty mieliśmy okazję zapoznania się z najnowocześniejszym sprzętem oraz innowacyjnymi technologiami sektora zbrojeniowego.
W trakcie naszej  wizyty miało miejsce – jak zwykle – spotkanie z prezesem Targów Kielce dr Andrzejem Mochoniem, na którym prezes Klubu gen. dyw. Jerzy Słowiński podziękował gospodarzowi za miłe przyjęcie naszej grupy i stworzenie nam komfortowych warunków do zwiedzenia ekspozycji. Zaprosił go także na uroczyste obchody XXV-lecia Klubu Generałów i Admirałów RP, które odbędą się 8 października br. w Warszawie. Zaproszenie zostało przyjęte z zadowoleniem, tym bardziej, że prezes Mochoń jest członkiem honorowym naszego Klubu.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: 2021