Klub Generałów

AGRESJĘ POTĘPIAMY !!!

Warszawa 24.02.2022r.

OŚWIADCZENIE KLUBU GENERAŁÓW I ADMIRAŁÓW RP
(W sprawie napaści Rosji na Ukrainę)

Jesteśmy świadkami bezprecedensowego wydarzenia w Europie środkowo-wschodniej, jakiego nie było od czasów II wojny światowej. Oto mocarstwo militarne napada zbrojnie na suwerenne państwo – naszego bliskiego sąsiada, siejąc śmierć i zniszczenia.
Jesteśmy głęboko oburzeni bandyckim atakiem Rosji na terytorium Ukrainy, na jej żywotnie ważne obiekty. Zniszczenia militarne i śmierć wielu niewinnych ludzi, to obraz międzynarodowego terroryzmu na naszym kontynencie w niewyobrażalnej skali.
Klub Generałów i Admirałów RP stanowczo potępia Rosję – nieobliczalnego agresora w samym sercu Europy. Wyrażamy pełne wsparcia i solidarności z narodem ukraińskim. Szczególne słowa otuchy kierujemy do żołnierzy Sił Zbrojnych Ukrainy bohatersko walczących w obronie swojej Ojczyzny.
My, Generałowie i Admirałowie RP doceniamy poświęcenie ukraińskich żołnierzy w obronie własnego narodu i jego demokratycznych osiągnięć. Rozumiemy także znaczenie tych walk dla Polski i wolnej Europy. W ramach Unii Europejskiej i sojuszu NATO będziemy Was wspierać i pomagać na miarę naszych możliwości.

Wolność zawsze zwycięży nad agresją!

Chwała niezłomnej Ukrainie i jej bohaterskim żołnierzom!

Zarząd Klubu Generałów i Admirałów RP

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: 2022