Klub Generałów

Wszystkiego najlepszego!

SZANOWNI  KOLEDZY!

Dzień 15 sierpnia jest „Świętem Wojska Polskiego”, symbolem pamięci narodu polskiego o swoich obrońcach, o tych którzy poświęcili własne życie w walce o niepodległość naszej Ojczyzny i tych, którzy w codziennej służbie doskonalą żołnierski profesjonalizm, a także tych którzy zdjęli mundur, lecz żołnierzami pozostali.

Szacunek i chwała im na zawsze !

W nowej, historycznej transformacji ustrojowej jakże często, my żołnierze musimy przeżywać gorycz niesprawiedliwego traktowania społecznego. Jesteśmy zmuszani do podejmowania walki o swoje prawa konstytucyjne, o szacunek, o honor.

Zadajemy sobie pytanie: dlaczego niszczy się cześć i pamięć żołnierską, zabrania się wręcz być patriotą? A przecież to my przygotowaliśmy Siły Zbrojne RP, by w 1999 r. mogły stać się  ważnym filarem obronnym Sojuszu Północno-Atlantyckiego. Mamy prawo czuć się odpowiedzialnymi za prawdę historyczną i dążność do sprawiedliwego traktowania żołnierskiego i obywatelskiego. Nie godzimy się, aby nas pozbawiano asyst honorowych i wojskowych podczas świąt państwowych, rocznic i pogrzebów.

Nasza dotychczasowa niezłomność daję nam wiarę, że mimo tej moralnej niesprawiedliwości ze strony obecnych władz, odniesiemy sukces !

Wszystkim Członkom Klubu Generałów i Admirałów RP, żołnierzom i weteranom, którzy zakończyli służbę i Kolegom, którzy ją dzisiaj pełnią, wyrażamy szacunek i uznanie. Życzymy dużo dobrego zdrowia Wam,  waszym rodzinom i bliskim oraz wszelkiej pomyślności w działalności zawodowej, społecznej i w życiu osobistym.

                                                                                                                   ZARZĄD KLUBU GENERAŁÓW I ADMIRAŁÓW RP