Klub Generałów

Wizyta na XXVI MSPO – wrzesień 2018

5 września 2018 roku członkowie Klubu Generałów WP odwiedzili – jak co roku – Kielce, by zwiedzić  Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego.
Tegoroczne targi  miały wyjątkowy charakter  z uwagi na jubileusz 100-lecia Odzyskania Niepodległości,  co znalazło swoje odzwierciedlenie w wystawie Sił Zbrojnych oraz ekspozycji muzeów tematycznie powiązanych z tym wydarzeniem.
W 26. edycji MSPO wzięło udział blisko 600 wystawców z 30. krajów świata, m.in. z Australii, Chin, Francji, Hiszpanii, Izraela, Japonii, Kanady, Niemiec, USA, Wielkiej Brytanii i Włoch.
Podczas naszej wizyty mieliśmy okazję  zapoznania się z najnowocześniejszym sprzętem i  innowacyjnymi technologiami światowego sektora zbrojeniowego, oraz  ich  konfrontacji  z aktualnym wyposażeniem naszego wojska. Niestety nie wypadła ona zbyt różowo i jest w tym względzie jeszcze wiele do zrobienia.
Ciekawi jesteśmy, czy podobne wnioski wyciągnęło z MSPO kierownictwo resortu Obrony Narodowej i jak w praktyce będą one wcielane w życie.
Na zakończenie naszego pobytu spotkaliśmy się z przedstawicielem Zarządu Targów dyrektorem Aureliuszem Romanem Miszczakiem, na którego ręce prezes Klubu gen. Roman Harmoza złożył serdeczne podziękowanie dla Zarządu za tradycyjnie gościnne  przyjęcie.  Natomiast Prezes  Zarządu dr Andrzej Mochoń – mimo natłoku spraw związanych z wizytą  w tym dniu na targach Prezydenta RP –  znalazł chwilę, by nas osobiście pożegnać.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: 2018