Klub Generałów

XXIV MSPO – wrzesień 2016 r.

7 września 2016 roku członkowie Klubu Generałów WP odwiedzili XXIV Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego.
W wizycie tej uczestniczyło 35 członków klubu.

XXIV edycja MSPO to 609 wystawców z 30 krajów całego świata, zgromadzonych na powierzchni ok. 27 700 metrów kwadratowych. Wśród nich ponad połowę stanowili wystawcy polscy (320 firm). Z pozostałych blisko 300 firm zagranicznych byli reprezentanci takich krajów jak USA, Wielka Brytania, Niemcy, Francja, Włochy, Hiszpania, Kanada, Turcja, Szwecja, Belgia, Norwegia, Szwajcaria, Izrael, Ukraina, a nawet tak odległe jak Chiny, Japonia czy Tajwan.
Dużą część powierzchni wystawienniczej (ponad 14 tyś. metrów) zajmowała wystawa Sił Zbrojnych RP zorganizowana pod hasłem „Kierunek Nowoczesność”, która była wystawą wiodącą Targów.
Podczas naszej wizyty mieliśmy okazję  zapoznania się z najnowocześniejszym sprzętem oraz innowacyjnymi technologiami światowego sektora zbrojeniowego, jak również  konfrontacji  z aktualnym wyposażeniem naszego wojska. Z tej konfrontacji  wypływa zasadniczy wniosek, że jest w tym względzie jeszcze wiele do zrobienia. Ciekawi jesteśmy, czy podobne wnioski wyciągnęło z MSPO kierownictwo resortu Obrony Narodowej i jak w praktyce będą one wcielane w życie.
Będziemy się temu przyglądać z dużym zainteresowaniem tym bardziej, iż działania w zakresie zakupów nowoczesnego uzbrojenie dla naszych sił zbrojnych w roku bieżącym  postępują bardzo ślamazarnie.
Na zakończenie naszego pobytu tradycyjnie spotkaliśmy się z Prezesem Zarządu Targów Kielce dr Andrzejem Mochoniem. W ramach spotkania generałowie przedstawiali swoje wrażenia ze zwiedzania wystawy.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: 2016